Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Gdy udało Wam się już zarezerwować termin sesji noworodkowej przychodzi na myśl kolejne pytanie… Jak się do niej przygotować? Dziś spróbuję Wam przestawić kilka rzeczy, których nie powinno zabraknąć podczas sesji.

Bardzo ważna jest ciepła, spokojna atmosfera, która udziela się wszystkim zaangażowanym w sesję. Pamiętajcie, że sesje noworodkowe trwają długo (ok. 2-3 godzin), więc lepiej nie planujcie nic ważnego tego dnia. Jeśli rodzice będą się spieszyć, dziecko zawsze wyczuje napięcie i będzie podczas sesji niespokojne. A przecież nie o to nam chodzi. W trakcie zdjęć robimy wiele przerw, m.in. na kolejne karmienia, utulenie do snu, czy zmianę aranżacji. W studiu dostępna jest podusia do karmienia.

Maluchy bardzo lubią ciepło, dlatego w trakcie sesji studio dodatkowo ogrzewane jest farelką. Polecam ubrać się więc „lekko”.  Przed sesją, czyli jeszcze w domu, dziecko powinno zostać nakarmione i przewinięte. Po przyjeździe do studia, gdy Maluch jest już ubrany w ubranka do sesji jest czas na dokarmienie  i uśpienie go. Nie ubierajcie Maluszka w ubranka, które będzie ciężko zdjąć. Zapobiegnie to rozbudzeniu go podczas przebierania w ubranka na sesję.

Polecam zrobić sobie także wspólne zdjęcie z Rodzicami. Mamusie dobrze wyglądają w lekkim makijażu i ubraniach w kolorach pastelowych. Unikajcie ubrań z wzorami, w kropki, paski, kratkę, ponieważ odwracają one uwagę od modeli. Zostawcie w domu także dużą biżuterię. Najlepiej, by stroje do siebie pasowały kolorystycznie.

Pakując torbę Malucha, nie zapomnijcie zabrać ze sobą pieluch i akcesoriów higienicznych, których Wasz Maluch używa na co dzień. Pomocny podczas sesji jest także smoczek- pamiętajcie o nim koniecznie. Często pomaga wyciszyć noworodka przy zmianie ułożenia. Przydatny będzie także kocyk, otulacz lub pielucha do okrycia.

 

Pakując swoją torebkę nie zapomnijcie zabrać jakiejś przekąski oraz ogromu cierpliwości! Na pewno się przyda!

Pamiętajcie także, że sesję noworodkowa najlepiej wykonać do 21 dnia życia Malucha. Maluchy pamiętają jeszcze embrionalne pozy z brzuszka Mamy i łatwo je w nie układać. Poza tym zasypiają głębokim snem przez co łatwiej jest aranżować dodatki (czapeczki, opaski, przytulanki). Dlatego tak istotne jest, aby zarezerwować sesję, kiedy Maluch jest jeszcze w brzuszku, a Wy znacie przybliżony termin porodu. Pozwoli to spokojnie przygotować się do sesji i uniknąć problemów z wolnym terminem!

Do zobaczenia w studiu podczas sesji noworodkowej!

A.

kocyk, pielucha: Poofi, podusia do karmienia: SmartMama