Sesja dziecięca- czy i kiedy najlepiej ją wykonać?

Sesja dziecięca pozwoli zachować cudowne momenty Waszego Malucha na dłużej!

W pierwszym roku swojego życia Dziecko zmienia się każdego dnia oraz uczy się nowych umiejętności. Warto więc te chwile uwiecznić na fotografii!

Sesję dziecięcą najlepiej zaplanować, gdy Dziecko zaczęło już samodzielnie siedzieć. Łatwiej załapać z nim kontakt i czymś go zainteresować. Maluch jest już bardziej świadomy i reaguje chociażby na żarty Mamy czy Taty, którzy robią wszystko, by zdjęcia były niezapomnianą pamiątką.

Często podróż do obcego miejsca, jakim jest studio fotografii budzi duże zainteresowanie u Dziecka. Nowe zabawki, kolory powodują, że dziecko jest ciekawe i pięknie współpracuje. Podczas każdej sesji aranżuję swoje dodatki, które są odpowiednio dobrane do wieku dziecka oraz jego umiejętności. To wszystko posiadam w swoim studiu. Są tu drewniane koniki, auta, krzesełka, misy. Każda stylizacja przygotowana jest kilka dni przed sesją, co pozwala Rodzicom na dobranie odpowiednich ubranek. W studiu mam także ubranka, spódniczki, opaski, które chętnie udostępniam podczas sesji.

Z dziećmi młodszymi też warto przyjść na sesję, by uwiecznić każdy moment ich rozwoju. Takie sesje szczególnie polecam Rodzicom, którzy nie zdążyli, lub nie wykonali sesji noworodkowej. Maluszki nie siedzące jeszcze samodzielnie pięknie pozują w pozycji leżącej. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, ale czego się nie robi dla pięknych ujęć.

Podczas sesji głównie fotografuję Malucha, ale zachęcam także Rodziców do wspólnych kadrów. To właśnie w nich widać największą miłość, jaka Was łączy!

Przed sesją Maluch powinien być nakarmiony i wyspany! Pozwoli nam to na wykonanie sesji w spokojnej atmosferze. Na każdą sesję polecam przygotować kilka zestawów ubranek, najlepiej w delikatnych kolorach, bez obrazków- by nie odwracać uwagi od Malucha. U dziewczynek dobrze wyglądają sukienki, spódniczki i koszulki, u chłopców- jeansy, koszule, sweterki. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, by dziecko dobrze się czuło w ubranku! Jeśli Maluch ma ulubioną przytulankę, zabawkę- warto także uwiecznić ją na wspólnej fotografii!

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Sesji Dziecięcej: TU

Do zobaczenia w studiu!

A.